Dünyaca ünlü ABD’li yönetmen ve oyuncu olan Quentin Tarantino, hayranlarına üzücü bir haber verdi. 2019 yılından önce yeni film için çekimlere başlamayacağını açıkladı. Sinema sektöründe başarılı filmlere ismini yazdıran yönetmen sevenlerini bekleteceğini söyledi. Cannes Film Festivali’nde konuşma yapan Quentin Tarantino, şu anda bir şeyler yazdığını ve 2018 yılına kadar yetiştiremeyeceğini söyledi. 2019 yılı içerisinde de yetişmeyeceğini şimdilik gizlemek zorunda olduğunu ifade etti. 54 yaşında olan senarist ve yönetmen. ‘Pulp Fiction’, ‘Reservoir Dogs’ ‘Kill Bill’ serisi ve ‘Unchained Gjango’ filmleri ile gişe de rekorları kırmış ve sinema severlerin büyük hayranlığınıkazanmıştır.

Quentin Tarantino Kimdir?
ABD sinemasının yeni Martin Scorsese olarak görülmeye başlanan yönetmen, 1992 yılında yaptığı Reservoir Dogs' ( Rezervuar Köpekleri ) ile ilk yükselişini gerçekleştirdi. Pulp Fiction' filmi ile Oscar’a aday olarak gösterilse de sadece En İyi Özgün Senaryo Ödülünü kazanabildi. Bu film ona Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye’yi kazandırdı.
Modası geçmiş konuları, modası geçmiş teknikleri ve modası geçmiş karakterleri kendine özgü bir şekilde harmanlayıp, ya çok sevilen ya da tümüyle nefret edilen yapımlar haline getiren Tarantino, 90'lı yılların sinemasına kendi tarzını kabullendirmeyi başardı. Yönetmenliğinin yanı sıra senaryo yazarı ve oyunculuk alanlarında da başarılı örnekler vermiştir.