Patara Antik Kenti'nde Restorasyonun Ardından İlk Konser

Antik kentin tarihi atmosferinde Kültür ve Turizm Bakanlığınca gerçekleştirilen "Patara Yılı Konseri"nde dünyaca ünlü DJ Burak Yeter ile La Casa De Papel dizisinin müziğini seslendiren Cecilia Krull sahne aldı. Etkinliğe, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı.

Patara Antik Kenti'nde Restorasyonun Ardından İlk Konser

Patara Antik Kenti'nde Restorasyonun Ardından İlk Konser

Antalya'nın Kaş ilçesindeki Patara Antik Kenti'nin restorasyonu tamamlandı. Patara Antik Kenti'nin tamamlanan tiyatrosunda "Patara Yılı Konseri" düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2020'nin "Patara Yılı" ilan edilmesinin ardından, antik kentte bu yıl yapılan restorasyonun ardından gerçekleştirilen ilk konserde, tarihi tiyatrodan senfonik ezgiler yükseldi.

Patara Antik Kenti'nde İlk Konser

La Casa De Papel Dizi Müziğini Seslendiren Cecilia Krull da Sahnedeydi
Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Şefi Oğuzhan Kavruk yönetimindeki dünya müziklerinden örneklerin senfoni orkestrası eşliğinde icra edildiği "Patara Yılı Konseri"nde, dünyaca ünlü DJ Burak Yeter ile La Casa De Papel dizisinin müziğini seslendiren Cecilia Krull sahne aldı.

Rus sanatçı Siniahrybava Tatsiana ile Hollandalı söz yazarı, yapımcı ve vokalist Allan Eshuijs da konserde sanatseverlerle buluştu. Burak Yeter ve beraberindeki sanatçılar, Türk bayrağı açarak Mustafa Kemal Atatürk'ü de şarkılarla andı. DJ Burak Yeter, Patara'da bir tarih yazıldığını, tarihi bir atmosferde müzik ziyafetinde bulunmanın önemli olduğunu söyledi.
Cecilia Krull da organizasyon için yetkililere teşekkür etti. Konserin ardından davetliler sanatçıları uzun süre ayakta alkışladı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile eşi Pervin Ersoy'un yanı sıra Antalya Valisi Ersin Yazıcı, bazı milletvekilleri, Patara Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Havva İşkan Işık da konseri dinleyenler arasında yer aldı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR