Özgürlüğün Sesi:Bilal filmi hakkında Khan Medya'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kalli ve Yönetim Kurulu üyesi Alp Geven çarpıcı bilgiler verdi. Kalli, 3 yıl hazırlığının yapıldığı sonrasında vizyona sürülen Bilal filminin hikayesine inanarak çalıştığını ve izleyici kitlesinin sadece çocuklar olmayıp büyüklerinde büyük ilgiyle izleyeceğini ifade etti. Özgürlük, adalet ve bağımsızlık gibi özelliklere sahip olan Bilal karakteri, 1400 yıl öncesindeki zorluklarla insanlara bu ahlaki değerlerin nasıl anlatıldığını göstermek maksadıyla ilgileri üzerine çekti.

İslamafobinin son zamanlarda daha da yayılması ve siyahilerin üzerinden yapılan ırkçılığın arttığı şu zamanlarda, izleyici kitlesini İslamiyetin yeni yayılmaya başladığı dönemde köle olmaktan kurtulan bir siyahinin ilk ezanı okuduğu kutlu bir zamana sürüklediğini ifade eden Kalli, İslam dini ile terörü yan yana göstermeye çalışılan bu dönemde bu yanlış algıyı tamamen yıkacak bir film olmasından dolayı çok kıymetli bir yerinin olduğunu söyledi.

Filmin teknik özellikleri hakkında bilgi veren Alp Geven ise,  Özgürlüğün sesi Bilal filmi için Disney'den alanında uzman 250 kişiden oluşan bir ekip seçildiğini ve bu uzmanlarla filmin 2 yıllık hazırlık dönemini Dubaide gerçekleştirdiklerini ifade etti. Ayrıca filmin çekiminde canlı modelleme ve kaplama teknikleri ile çalışılarak filme gerçeklik payının verildiğini söyledi.

Film ekibinin oldukça kaliteli referanslara sahiplik ediyor olması meydana gelen eserin değerini de göstermiş oluyor. Filmin galasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan torunları ile gelerek filmi özellikle çocuklara tavsiye etti.