Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Oyuncu Perihan Savaş: Bu Süreçten Sonra Bir Sürü Şey Teknolojiye Dönecek

Usta oyuncu Perihan Savaş, Esenler Belediyesi tarafından organize edilen "Diş Kirası" programına konuk oldu.

Oyuncu Perihan Savaş: Bu Süreçten Sonra Bir Sürü Şey Teknolojiye Dönecek

Oyuncu Perihan Savaş: Bu Süreçten Sonra Bir Sürü Şey Teknolojiye Dönecek

Yeşilçam'ın usta ismi Perihan Savaş, Esenler Belediyesi tarafından organize edilen "Diş Kirası" programına konuk oldu.

Yazar ve film eleştirmeni Suat Köçer'in moderatörlüğünde Instagram'dan gerçekleştirilen programda Perihan Savaş, coronavirüs nedeniyle evde kalınan sürecin tabiata olumlu yansıdığını belirterek,"Tabiat şu anda o kadar güzel ki kuşlar daha fazla şakırdamaya başladı. Kuşlar, kediler, köpekler daha rahatlar. Şunu düşünmek gerekiyor aslında, bizler onlara ne kadar hor davranıyoruz ki şimdi hepsi ortadalar. Biraz düşünmek lazım bu konuyu." dedi.

Coronavirüs sürecinde daha önce kıymet vermediği şeylerin ne kadar değerli olduğunu anladığını belirten usta oyuncu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnsanların birbirleriyle iletişiminin ne kadar önemli olduğunu, sinemanın, tiyatronun ne kadar değerli olduğunu, bazı değerleri tekrar anlamaya başladık. Bu süreç biraz da nostalji oldu, hoş oldu. Bazı değerleri anlamaya başladık, insan olarak neler yapmamız gerektiğini öğretti bize. Bu süreçten sonra bir sürü şey teknolojiye dönecek gibi geliyor. İnsanlar daha çok ayak uyduracaklar. Paralar değişebilir, alışverişler farklı olacak gibi düşünüyorum. Çok şeyin değişeceğini düşünüyorum. Sinema da bundan etkilenecektir. İnsansız bu sanatlar olmaz. Sanat anlamında baktığım zaman, eskisi gibi devam edecek ama bizim daha dikkatli ve daha temiz olmamız gerekecek. Hem kendimizi hem seyircimizi korumaya çalışacağız."

“EMEĞİMİZ SÖMÜRÜLÜYOR”

Herkesin bu salgından ders çıkarması gerektiğini belirten Savaş, Ramazan Bayramı’nın salgın sebebiyle buruk geçeceğini ifade ederek, “"Her şeyin başı sağlık, eğer sağlığın yoksa zaten bayramlarda görüşemezsin. Bunu hep beraber atlatacağız inşallah ki düşüşler başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı ben hep takip ediyorum. Lütfen onu dinleyelim, hep aynı şeyi söylüyor. Evde kalın, sosyal mesafeyi koruyun. Ben de buradan herkese rica ediyorum. Lütfen dikkat etsinler. Çünkü bu çocuk oyuncağı değil." dedi.

Telif hakkı konusuna da değinen Savaş, "Senelerdir söylüyorum bunu, biz bir emek vermişiz ve bizim emeğimiz sömürülüyor. Artık bu telif haklarına biz de girelim. Aşağı yukarı 130 filmim var, her gün farklı kanallarda 2-3 filmim oynuyor. Benim gibi diğer bütün arkadaşların da aynı şekilde ama maalesef telif hakkı alamıyoruz. Neden bekleniyor bunu anlamıyorum, insanlar sanatçısına sahip çıkmalı." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR