Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tarihi ve Tanıtımı Dairesi Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğüne bağlı Antalya Oyuncak Müzesinde, Türkiye'nin yerli oyuncaklarının yanı sıra başka dünya ülkelerinin de oyuncakları sergileniyor. Sergilenen oyuncaklar kendi dönemininkültürel, siyasi ve ekonomik izlerini üzerinde taşıyor. Ziyaretcilerinin merakını ve heyecanını üzerinde toplayan müzenin içindeki oyuncaklar, çeşitli antikacılardan ve açık arttırmalardan temin ediliyor. 

Oyuncak Müzesine yaş ayırt etmeksizin ilgi çekiyor. Çocukların ilgisini fazlaca çeken müze, yetişkin kesiminde ilgi kaynağı oldu. Çocukluğuna özlem duyan yetişkinler müzede çocukluk yıllarına giderek özlemlerini gideriyor. Eski oyuncakların çoğunluk olarak yer aldığı müze yetişkinler için duygusal bir bağ kurdu. Çocukluk yıllarında sevdikleri oyuncaklarla karşılaşan yetişkinler oyuncaklarıyla hasret giderdi. Okullar tarafından da bir çok gezilerin düzenlendiği oyuncak müzesini öğrenciler ilgi dolu gözlerle gezdi.

Antalya Oyuncak Müzesi Birim Sorumlusu Saliha Özdemir, müzenin faaliyette bulunduğu yıllar gerek yerli gerekse yabancı insanların ilgisini fazlasıyla çektiğinden bahsetti. Müze 6 yıldır faaliyet gösteriyor. Truzime katkı sağlayan müze çocukların eğence yerlerinden biri haline geldi.