UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve ‘en iyi korunan 20 kent’in içerisinde bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesi, tarihi atmosferi ve doğal dokusu ile yaklaşan Kurban Bayramı için gelecek olan ziyaretçilerine hazırlık yapıyor.

Osmanlı dönemi mimari özelliklerini, şehir hayatını ve zengin kültürünü yaşatması nedeniyle ‘Osmanlı'nın parmak izi’ adını alan, Osmanlı’dan günümüze gelen han, hamam, konak, çeşme, cami ve köprüleriyle adeta açık hava müzesi konumunda olan Safranbolu, tatil için gelen misafirlerine 10 gün boyunca tarihi şölen sunacak.

BİNLERCE TURİSTE EV SAHİPİĞİ YAPACAK

Cam seyir terası, İncekaya Su Kemeri, Türkiye'nin en uzun mağaralarından birisi olan Mencilis Mağarası, kanyonlarıyla ve doğal güzellikleriyle turizmin canlı kalmasını sağlayan ilçe, bayram tatilinin bitimine kadar günübirlik ve konaklamalı olarak yerli ve yabancı turistleri misafir edecek.

DÜNYADA EN İYİ KORUNAN 20 KENT ARASINDA

Türkiye'de, İstanbul ile kent ölçeğinde dünya mirası listesinde bulunan Safranbolu ilçesi, 19. ile 20. yüzyıl başlarında kültürel zenginliklerini korumada gösterdiği başarı ile ‘Dünyada en iyi korunan ilk 20 kent’in içine girerek UNESCO'daki önemini yükseltti.