Başarılı Türk yönetmenlerinden biri olan Osman Sınav, Süper Baba dizisi ile adım attığı serüvenine Deli Yürek ve Kurtlar Vadisi dizileri ile çok farklı başarılara imza atmıştı. Yönetmenliğinin yanı sıra yapımcı, senarist ve reklamcılık yapan başarılı isim, yaptığı her işte kendinden söz ettirir oldu. Kurtlar Vadisi’nden sonraki zamanlarda İnadına aşk ve Şahane Damat gibi romantik komedilerde aradığını istediğini bulamayan yönetmen kendi tarzına geri dönüyor.

Osman Sınav yeni sezonda yayınlandıkları dönem ekranını teslim alan Deli Yürek ve Kurtlar Vadisi dizileri gibi izlenmelere doyulmayan yeni bir dizi ile ekranlaar geri dönecek.Alınan haberlere haberine göre, geçen sezon sonu başlayan askeri-aksiyon dizileri kervanına katılmaya hazırlanan Osman Sınav, "Feda" isimli yeni bir projeye adım atıyor.

Osman Sınav senaryosunu Ümit Saat'in kaleme aldığı "Feda"da dört şehit çocuğunun hikayesi ele alınacak. Dizi aynı gün kalleş bir planla öldürülen bir savcı, bir askeri istihbaratçı, bir polis ve bir gazetecinin yetim kalan dört çocuğunun hayatlarının değişimine ve babalarının ölümünün ardındaki sır perdesini aralama mücadelesini izleyici ile buluşturacak. Kulislere göre "Feda" ile Kanal D ilgileniyor lakin ortada kesin bir anlaşma söz konusu değil.