Ordu Kent Konseyinin Büyükşehir Belediyesinin yardımları ile düzenlediği ‘14. Vosvos Şenliği’ başladı. Şenliğe Samsun’dan ve çevre illerden yaklaşık olarak 200 vosvos sever katıldı. Açılış programı, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda büyük bir heyecanla gerçekleştirildi. Ordu Büyükşehir Valisi İrfan Bakanlıoğlu açılış programında yaptığı açıklamalarda, Vosvos Şenliği’nin Ordu’nun diğer illere tanıtılması ve öğretilmesi açısından güzel bir etkinlik olduğunu belirtti. Görev yapmaya başladığından beri Ordu’nun tanıtılması için çalışmalar yapıldığını söyleyen Bakanlıoğlu, turizmin Ordu için gelir kaynağı olacağını vurguladı.

Vali İrfan Bakanlıoğlu, Ordu’da turizm etkinliklerinin devamlı olmasını ümit ettiğini söyleyerek ‘ Vosvos Şenliği Ordu için güzel bir organizasyon. Buraya geldiğimizden beri bu şehrin güzellikleri karşısında aşık olduk. Diğer insanlarda bu güzellikleri görseler ve bilseler burayı çok sevecekler ve aynı duyguları paylaşacağız’ dedi. Ordu’da yapılan şenlik sayesinde Karadeniz’in adının daha sık duyulacağını ifade eden vali, bu tanıtımlar sonucunda önümüzdeki dönemlerde Ordu’nun çarşısı ve pazarlarında büyük bir hareketlenmenin yaşanacağını temenni ediyor.

Bir çok vosvos severlerin ve halktan vatandaşların renkli vakitler geçirdiği Vosvos Şenliği açılış programından sonra Karadeniz Sahil Yolu’nda konvoy oluşturularak Çambaşı Yaylasına gidildi. Şenlik, 2 Temmuz Pazar günü sona erecek.