Öğrencilerden Online Sergi

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümü öğrencileri, coronavirüs nedeniyle okulun sanat galerisinde yapamadıkları sergiyi sanal ortamda açtı.

Öğrencilerden Online Sergi

Öğrencilerden Online Sergi

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Grafik Bölümünden bu yıl mezun olan 29 öğrenci, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Grafik Bölümü Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Köksal Bilirdönmez danışmanlığında bir sergi hazırladı.

Öğrenciler, coronavirüs pandemisi nedeniyle okulun sanat galerisinde açamadıkları sergideki 58 çalışmayı, internet üzerinden sanatseverlere sundular.

Dr. Öğretim Üyesi Köksal Bilirdönmez sergiyle ilgili şunları kaydetti:

"Dersleri uzaktan eğitimle yürüttük ama öğrencilerimizi bir sergi yapmadan mezun etmeyelim dedik. Online sergi yapalım dedik. Araştırmaların ardından sanal sergi yapmaya karar verdik. Sergilerimizi genelde fakültemizde düzenliyorduk. Bu sene de hem öğrencilerimiz hem halkımız hem de sanatseverler sanattan uzak kalmasın diye sanal ortamda sergimizi açtık."

Sergiye ilgiden memnun olduklarını söyleyen Bilirdönmez, "Sanal ortamda birçok kişiye ulaşma imkanı yakaladık. Birçok kişi sergimizi online olarak takip ediyor. Çok güzel geri dönüşler aldık." diye konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR