Netflix'te Yeni Kriz: Lisansı İptal Edilebilir

Netflix’in bir süredir tartışılan filmi Cuties/Minnoşlar ile ilgili rapor hazırlandı. Platformun bu filme dair ‘politika değişikliğine’ gitmemesi durumunda para cezası alabileceği öğrenildi.

Netflix'te Yeni Kriz: Lisansı İptal Edilebilir

Netflix'te Yeni Kriz: Lisansı İptal Edilebilir

Netflix’in tartışma yaratan filmi Cuties/Minnoşlar ile ilgili rapor hazırlandı. Platformun bu filme dair ‘politika değişikliğine’ gitmemesi durumunda para cezası alabileceği öğrenildi. Film yayına girerse ise ‘geçici yayın lisansının iptali’ söz konusu olacak.

Cuties/Minnoşlar'a RTÜK'ten Rapor

Dijital içerik platformu Netflix’te yayımlanması planlanan Cuties/Minnoşlar filmi ile ilgili hazırlanan rapor tamamladı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın başvurusundan sonra yayımlanması planlanan Cuties filmi ile alakalı bir ‘politika değişikliğine’ gitmeyen platforma, RTÜK tarafından ‘katalogdan çıkarma’ ve ‘idari para cezası’ uygulanması için bir rapor sunuldu. 

Perşembe Kritik Gün
Netflix bu filme dair bir politika değişikliğine gitmezse perşembe günü yapılacak Üst Kurul’da Netflix ile alakalı yaptırım kararının gelmesi bekleniyor.
Netflix’in yaptırım kararına rağmen filmi yayına sokması halinde ise geçici yayın lisansının iptal edilmesi söz konusu olabilecek.
Cuties/Minnoşlar, ailesi Müslüman olan Amy adındaki bir kızın hikâyesini anlatıyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR