İSEMX grubu, 2011 yılında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğüne (İSEM) bağlı olarak, 2011 yılında kurulan İSEMX grubu eğitmenleri Murat Uçtu başkanlığında çok sayıda enstrümanı güzel bir şekilde çalarak hem vokalde hem orkestra da başarılı görevler alıyor.

Grup kurulma aşamasında, müzik altyapısı olan engelli vatandaşlar seçildi.Ritim, nota, ses eğitimi ve armoni üzerine eğitimli olan grup üyeleri, kendi başarılarına göre grupta iş bölümü yaptılar. Bir süre oryantasyona tabi tutulan grup üyeleri, gerekli çalışmaların ardından konser etkinliklerine başladı. Grup, şimdiye kadar Türkiye'nin birçok ilinde ve farklı ülkelerde çok sayıda konser verdi. İSEMX ayrıca Cumhurbaşkanlığının "Eğitim Her Engeli Aşar" projesinde de yerini aldı.

Grup konser etkinliklerinin yanında albüm çalışmalarını da sürdürüyor. 2014 yılında halk müziği parçalarından meydana gelen bir albüm çalışması yaptılar. Albüm dinleyenler tarafından çok beğenildi ve gruba bir çok konser teklifi geldi. Gelen konser tekliflerine zaman zaman yetişmekte zorlanan grup 3 yılın ardından ilahilerden oluşacak bir albüm çalışması için hazırlanıyorlar.