Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Müzik Grubu Narkoz'dan Çatıda Konser

Coronavirüs nedeniyle evlerinde kalan İzmirlilere moral vermek amacıyla müzik grubu Narkoz apartmanın çatısından konser veriyor.

Müzik Grubu Narkoz'dan Çatıda Konser

Müzik Grubu Narkoz'dan Çatıda Konser

5 müzisyenden oluşan müzik grubu Narkoz, çalıştıkları iş yeri önlemler kapsamında geçici olarak kapanınca "evde kal" çağrısına uydu ve evlerinin 2 balkonuna ses sistemi kurdu.

Hafta sonları mahalleliye müzik ziyafeti sunan grup apartmana "evde kal" yazılı pankart astı. Grubun solisti binanın çatısında, diğerleri de balkonda performanslarını sergilerken komşular da balkon ya da evlerinin pencerelerinden müziğe eşlik ediyorlar.

Orhan Gencebay'ın "Ya evde yoksan" şarkısını coronavirüse atıfta bulunarak kendilerine göre uyarlayan grup, zaman zaman komşularının isteklerini de seslendiriyorlar. Yaklaşık yarım saat süren konserin ardından mahalleli grubu alkışlayarak teşekkürlerini sunuyor.

Konserlerini sosyal medya hesaplarından yayın yaparak da evde kalan diğer vatandaşlara ulaştıran grup, pek çok beğeni ve yorum alıyor.Narkoz'un solisti Samet Türkyılmaz, arkadaşlarıyla yaklaşık 5 yıldır müzik yaptıklarını söyledi. Koronavirüs önlemleri kapsamında evde kaldıklarını anlatan Türkyılmaz, şöyle konuştu:

"Bu süreçte çok sevdiğimiz müziğe kısa bir ara verdik. Evde kaldığımız sürede balkona kurduğumuz ses sistemiyle çatıdan da şarkı söyleyerek aslında kendi sahnemizi yapmış olduk. Böylece halkımıza neşe kaynağı olmaya çalıştık. Komşularımız çok anlayışlı, her hafta bizi dinlemeye çıkıyor. Artık bu virüsten çok ciddi şekilde etkileniyoruz o yüzden vatandaşları uyarmak istedik. Evde kalalım ancak çok da karamsarlığa kapılmayalım."

Komşularının da çok mutlu olduğunu anlatan Türkyılmaz, bu süreçte insanların yüzünü güldürmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Coronavirüsle mücadelede evde kalmanın çok önemli olduğuna işaret eden Türkyılmaz, "Herkesin bu çağrıya uyması gerekiyor. Tedbirler giderek sıkılaşıyor, bize düşen bunlara riayet etmek. Virüsü ancak bu şekilde yenebiliriz" dedi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR