Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Müzekartlı Sayısı Açıklandı

2011'den bugüne yaklaşık 9 milyon kişi MüzeKartlı oldu.

Müzekartlı Sayısı Açıklandı

Müzekartlı Sayısı Açıklandı

Coronavirüs salgını sonrası normalleşme süreci kapsamında 18 Mart'ta geçici olarak kapanan müzeler yeniden ziyaretçilerle buluştu.

Ziyaretçiler, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Saraylar'a bağlı 300'ü aşkın müze ve ören yerine, bir yıl sınırsız giriş hakkı tanıyan MüzeKartlarıyla tarihi mekanları yine gezebiliyor.

MüzeKart sahiplerinin, koronavirüs salgını nedeniyle hak kaybı yaşamaması için 18 Mart 2020 ve sonrasında geçerli olan kartların kullanım süreleri, 18 Mart'tan başlayarak müze ve ören yerlerinin kapalı oldukları süre kadar uzatıldı.

Özellikle yabancı misafirlere kolaylık sağlayan ve geçerliliği ilk müze ziyaretiyle başlayan "MüzeKart" uygulamasıyla 2011'den bugüne yaklaşık 9 milyon kişi MüzeKartlı oldu.

60 lira olarak satışa sunulan MüzeKart edinmek isteyenlerin, fotoğraflı bir kimlik belgesiyle MüzeKart satış noktalarına başvurması veya internet üzerinden kartını sipariş etmek üzere "www.muze.gov.tr" ve " www.muzekart.com" adresli web sitelerini ziyaret etmesi yeterli oluyor.

 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR