ABD'nin Chicago şehrinde hazırlanan Broadway Yaz Konseri yıla damgasını vuran konserlerden bir tanesi oldu. Broadway Yaz Konserleri kapsamında bütçeleri milyon dolarla tarif edilen tüm dünya tarafından ünlü ve bilinen müzikallerden kesitler hayranları ile buluştu. Müzikal Chicago’nun Millennium Park'ında sanatsever ayranlarının beğenisine sunuldu. Konsere gelen birçok sanatsever ve hayranlar eğlenceli vakitler geçirerek konsere eşlik ettiler.

Broadway Yaz Konseri etkinliği, Chicago'nun en sevilen ve isim yapan programları arasında. Etkinlikte, Aladdin, Beautiful, Les Miserables, Motown, Waitress ve Wicked gibi tüm dünyaca bilinen eserlerin de içlerinde yer aldığı gibi 10 Broadway müzikalinden bölümler de sanatseverler için seslendirildi. Yaz etkinliğinin ücretsiz olması nedeniyle tüm yerlerden insanlar konsere akın ettiler.

Millennium Park'taki Pritzker Pavilion Sahnesi'ndeki ücretsiz gerçekleşen etkinliğe haddinden fazla insan geldiğinden dolayı, konser alanı yeterli gelmedi. Sonrasında parkın başka yerlerinde de müzikal eşliğinde piknik yapan sanatseverler renkli görüntüler oluşturdu.

Her sene yaklaşık 25 milyon turist getiren parktaki Pritzker Pavilion Sahnesi'nin toplam 11 bin kişilik izleme kapasitesine sahip alan mevcut.