Türk sinema tarihinin önemli isimlerinden, aynı zamanda yapımcı, yönetmen ve senarist olan Yücel Çakmaklı, dün vefatının 8. yılında mezarı başında sevenleri ve dostları tarafından anıldı.

Zincirlikuyu Mezarlığı'nda hazırlanan törene, Çakmaklı'nın ailesi, sevenleri ve arkadaşları bir araya geldi. Ünlü yönetmenin mezarı başında dualar edildi ve Kur’an-ı Kerim okundu.

Yönetmenin oğlu Bahadır Çakmaklı, yaptığı konuşmada, babasının çok iyi işler çıkardığı gibi aile reisliğinde de çok iyi olduğunu söyledi.
Bahadır Çakmaklı, babasının yokluğunun belli olduğunu ifade ederek, ‘Onu herkes çok özlüyor ve onun için çok dua ediyoruz.

Sevenlerinden ve dostlarından da babam için dua etmelerini istiyoruz. Allah mekanını cennet eylesin. Arkaya dönüp baktığımızda, o zamanın şartlarında, ilerlediği yolun mücadelelerle dolu olduğunu görüyoruz. Bu yolda ciddi mücadeleler vermiş. Bizde onun yolundan giderek bıraktığı işleri devam ettirmek ve kültürel değerlerimizi topluma fark ettirmek için uğraşıyoruz.’ açıklamasını yaptı. Bahadır, babasının eserlerinin içerisinde ‘Birleşen Yollar’ filminden çok etkilendiğini ifade etti. Cenaze törenine, Yücel Çakmalı'nın aynı adı taşıyan torunu da katıldı.