Yayınlanan her bölümü ile hayranlarına heyecan ve korku dolu anlar yaşatan 'Maymunlar Cehennemi' çekilen son filmi ‘Maymunlar Cehennemi: Savaş’ 'tan yeni bir bölüm paylaştı. 14 Temmmuz'da hayranları ile buluşacak olan filmde Sezar ve ekibi ilk defa dışarıdan bir maymun temin ediyorlar. Maymunlar Cehennemi film severler tarafında heyecnla beklenmekte. Filmin yayınlanan kesitinde, Sezar ve tayfasının aralarına dışarıdan bir mymun aldıkları görünüyor.

Filmde baş karakter olan Sezar'ı, seriin diğer filmlerinde oynadığı gibi Andy Serkis canlandırıyor. Maymunlar Cehennemi: Savaş'ta,  Woody Harrelson, Judy Greer, Gabriel Chavarria, Chad Rook, Steve Zahn, Terry Notary ve Karin Konoval ibi isimlerde yer alıyor.

14 Temmuz’da vizyona girecek olan Maymunlar Cehennemi: Savaş'ta , insanlarla savaşmak yerine onlarla iyi geçinmeye ve barış sağlamaya çalışan Sezar'ın, insanların acımasız bir şekilde davranmaları ve onları yok etmeye çalışmaları üzerine karşı karşıya geldikleri bir savaşı konu ediniyor. Savaşta Sezar'ın ordusuda insanların ordusuda ciddi kayıplar veriyor. Ordusuna karşı mahcuğ olan ve sorumluluk hisseden Sezar, Colonel ile yüzleşmeye gider. Maymun ve insan ırkının geleceği bu yüzleşmeye bağlıdır.