ABD yapımı olan ve izleyenler tarafından çok beğenilen Maymunlar Cehennemi film serisinin devam halkasında yönetmen koltuğunda Matt Reeves bulunuyor. Bilim kurgu ve aksiyon türünde başarılı filmler arasında yer alan yapımın devam halkası Temmuz ayı içerisinde hayranları ile buluşacak.

Maymunların komutanı olan Sezar insanlarla savaşmak yerine onlarla barış içerisinde yaşamak için elinden geleni yapmıştır. Ancak insanlar Sezar’la aynı düşüncede olmayıp maymunları yok etme çabalarına girmişlerdir. Maymunlar ve insanların karşı karşıya geldiği bir savaş hikayesini anlatan filmin baş karakteri Sezar’ı önceki filmlerinde olduğu gibi Andy Serkis oynarken, Woody Harrelson, Judy Greer, Gabriel Chavarria, Chad Rook, Steve Zahn, Terry Notary ve Karin Konoval’da film oyuncuları arasında bulunuyor.

Filmin senaryosununda yer alan Mark Bomback ve Matt Reeves ikilisi Sezar'ı daha karanlık, içgüdüleriyle mücadele eden ve maymunların intikamını almak isteyen bir karakterde göstermiştir. Maymunlar Cehennemi: Savaş'da yer alan müzikler ise Michael Giacchino'ya ait. Kendisini ordusuna ve ırkına karşı sorumlu hisseden Sezar, Colonel ile yüzleşmek için çıktığı yolda, iki ırkın geleceğinin kaderini belirleyecek. Film, Türkye’de 14 Temmuz 2017'de vizyonlarda yerini alacak.