Peygamber Efendimiz'den bip hatıra olan ve kutssal emanetler arasında yer alan Sakal-ı Şerif ve Kabe örtüsü, Avrupa yakasında bulunan Alatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalindeki mescitte Ramazan ayı dolayısıyla selavatlarla ziyarete açıldı. Sakal-ı Şerif'i görmek isteyen yerli ve yabancı yolcuların ve havaalanı çalışanları mescitte uzun kuyruklar oluşturdu. Özel koruma altına alınan Kabe örtüsü ile Sakal-ı Şerif, ilahiler ve selavatlar eşliğinde ziyaret edildi. Sakal-ı Şerif'i ve Kabe örtüsünü gören heyecanlı ziyaretciler duygulu anlar yaşadılar ve gözyaşlarını tutamadılar.

Alatürk Havalimanı Dış Hatlar Mescidi İmamı Hatibi Abdülsamet Karadayı, Sakal-ı Şerif-i elinde tutarken gözyaşlarına engel olamadı. Ziyaretciler ile birlikte burada çok anlamlı ve kıymetli bir amaç doğrultusunda buluştuklarını ifade eden Abdülsamed Karadayı, konuşmasında Allah'tan maddi manevi tüm hastalıklara şifa isteyerek dua da bulundu.

Havaalanıda, Sakal-ı Şerif'i ilk defa görenler büyük bir huzur hissettiklerini dile getirdiler. Bayram Öktem gelen ziyaretçiler arasında önceden görmüş olanların dahi her gördüklerinde  heyecanlanarak duygulandıklarını söyledi. Yerli vatandaşların çoğunluk olduğu mescitte ziyarete gelenler arasında yabancı yolcularda duygusal anlar yaşadı.