Suudi Arabistan'ın kutsal topraklarından biri olan Medine'de, iki sene önce açılan Kur'an-ı Kerim Müzesi 2 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Kur'an-ı Kerim tarihi ve 23 senelik vahiy sürecinin yanında çok fazla ender ve değerli el yazması Kur’an-ı Kerim’in yer aldığı müzeye ziyaretler ücretsiz olarak yapılıyor.

Kur'an-ı Kerim Müzesi Müdürü Dr. Hamza Musa Abdullah Adem, Hazreti Muhammed'in kabrinin de yer aldığı Mescid-i Nebevi'ya çok yakın olarak açılan müzeyle, teknolojinin yeniliklerinden faydalanılarak gelen ziyaretçilere Kur'an-ı Kerim'i güzel bir şekilde tanıtmayı hedeflediklerini ifade etti. Eylül 2015'te açılışı gerçekleşen müzeye oldukça yoğun bir ziyaretin söz konusu olduğunu söyleyen Adem, şimdiye kadar 2 milyondan daha fazla Müslümanın müzeye geldiğini söyledi.

Adem, müzede Türkçenin de aralarında bulunduğu 13 farklı dilde rehberlik hizmeti sağlandığını ifade ederek, ziyaretçileri gruplar halinde ücretsiz gezdirdiklerini el yazması Kur'an-ı Kerimler, 150 yıllık hat tabloları ve Kur'an-ı Kerim'in 23 yıllık vahiy sürecini, taşıdığı mesajı misafirlere yeni teknolojiler kullanarak sunmaya çalıştıklarını dile getirdi.

57 EL YAZMASI KUR’AN-I KERİM

Müzede toplam 57 el yazması Kur'an-ı Kerim, gelen misafirler tarafından ilgiyle karşılanıyor. ziyaretçilerin ilgisine sunuluyor.