Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Kültür Ve Turizm Bakanlığı "2020 Türkiye Tanıtım" Videolarını Yayınladı

Kültür ve Turizm Bakanlığınca hazırlanan ve Türkiye'nin tarihi, kültürel, doğal güzelliklerinin sunulduğu yeni tanıtım filmleri yurt dışındaki televizyonlarda ve çeşitli mecralarda gösterilecek.

Watch video!

Kültür Ve Turizm Bakanlığı "2020 Türkiye Tanıtım" Videolarını Yayınladı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy iki gün önce Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde "Türkiye'nin 2023 Turizm Stratejisi"ni açıkladığı toplantıda, 2020'de kullanılacak ve tanıtım kampanyasının temelini oluşturacak yeni reklam filmlerini de katılımcılarla paylaştı.

TURİSTLER BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ

2023 Turizm Stratejisindeki hedeflere uygun çekilen ve farklı mecralarda gösterilecek 90 saniyelik "2020 Türkiye Tanıtım Filmi" ile 8 kısa film turizmciler tarafından büyük ilgi gördü.

5 ŞEHİR 10 MEKANDA AYRI ÇALIŞMALAR

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, "2020 Türkiye Tanıtım Filmi" için 98 kişilik bir ekip, 5 ayrı şehirde, on ayrı mekanda çalışma yürüttü.

DRONE ÇEKİMLERİ İLE GÜZEL GÖRSELLER OLUŞTURDULAR

Turunçpınarı, Cennet Koyu, Babadağ, Patara, Kekova, Kapadokya, Göreme Açık Hava Müzesi'ndeki Karanlık Kilise, Kaş yolu, Hierapolis ve İstanbul'daki çalışmaların yanı sıra, Kelebekler Vadisi, Yassıca Adası, Suluada, Göcek Koyları, Kaş- Fethiye yolu ve Ölüdeniz'de de drone çekimleri gerçekleştirildi.

3 AYRI VERDİYONU YAYIMLANDI

Batı, Asya ve Uzakdoğu pazarlarında gösterimi için 3 ayrı versiyonu bulunan film, Türkiye'nin kültürel zenginliklerine ve derinliğine vurgu yapıyor. Seyahatin, deneyim odaklı, yenilikçi ve farklı bir yaklaşımla anlatıldığı filmde, Türkiye'nin doğasına, tarihine, kültürel hazinelerine, inanç noktalarına, gastronomisine, alışveriş, moda ve sanat dünyası ile eğlence yaşamına yer veriliyor.

Videoları izlemek için: https://tanitma.ktb.gov.tr/TR-132462/turkiye-tanitim-videolari.html

Son Dakika Kültür - Sanat Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR