Kültür Bakanlığından Özel Tiyatrolara Maddi Destek

Kültür ve Turizm Bakanlığından yazılı açıklamaya göre, özel tiyatrolara bugüne kadar bir sanat sezonu için dağıtılan en yüksek ödenek verilecek.

Kültür Bakanlığından Özel Tiyatrolara Maddi Destek

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gündeme aktarılan yazılı açıklamaya göre, özel tiyatrolara bugüne kadar bir sanat sezonu için dağıtılan en yüksek ödenek verilecek.

Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü tarafından dağıtılan yardımlardan faydalanmak üzere 2019-2020 sanat sezonu için 132'si profesyonel, 61'i çocuk oyunu, 149'u amatör ve 43'ü geleneksel kategoride toplam 385 özel tiyatro başvuru gerçekleştirdi.

DESTEKLENEN 110 PROFESYONEL TİYATRONUN 91'İ TÜRK ESERİ

110'u profesyonel, 53'ü çocuk oyunu, 51'i amatör ve 42'si geleneksel olmak üzere toplamda 256 özel tiyatronun projesine destek sağlanması onaylandı.

Bakanlıkça özel tiyatrolara verilen toplam maddi destek 6 milyon 102 bin lira olarak kayda geçecek. Değerlendirme Komisyonu, Türk tiyatrosunu bütün yönleriyle desteklemek üzere yerli oyun yazarlarına ağırlık veriyor. Desteklenen 110 profesyonel tiyatronun 91'i, Türk yazarlara ait oyunları sahneliyor.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

 

Yorum Yaz

Diğer Kültür - Sanat Haberleri