Happytime Murders filminin uzun zamandır merakla beklenmesinden sonra STX Entertainment, vizyon tarihini hakkında açıklama yaptı. Jim Henson Company’nin üstlendiği, 2008’den beri haberlerini aldığımız ve üzerinde çalışmalarınn devam ettiği film uzun çabalarının sonunda vizyon tarihini belirledi.

Happytime Murders klasik noir filmlerinin olağandışı bir parodisi sayılabilir. Filmin konusu kuklaların sayıca az olduğu ve insanlarla birlikte hayatlarını sürdürmeleri gereken bir dünyada cereyan ediyor. Kafası kızgın bir kukla dedektif ve onun insan iş arkadaşları, çocuklar arasında pek bilinen ve rağbet edilen Happytime Gang adlı şovun ekibinin öldürülmesi hikayesini araştırmaya başlıyor.
Lionsgate filmin haklarını 2010’da sahip olmuştu. Filmin yapımcı şirketi Cameron Diaz ile anlaşma yaptıklarının haberini bile vermişti. STX Entertainment senaryonun peşini bırakmadı ve filmin bütün haklarını satın aldı.

Gündeme gelen açıklamalara göre Happytimes Murders 17 Ağustos 2018’de Amerika'da bekleyenleri ile buluşacak. Ghostbusters: Hayalet Avcıları, The Boss, Can You Ever Forgive Me?, Benim Komşum Bir Melek, Ateşli Aynasızlar, Nedimeler ve Beyaz Zakkum filmleriyle bilinen Melissa McCarthy filmde kukla-insan karşılaşmasında insan dedektif karakterini canlandıracak. Filmin yönetmenliğini Brian Henson üstlenmiştir. Kukla komedisi olan filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise henüz belirlenmedi.