Kurban bayramına sayılı günler kala İslam aleminde büyük bir heyecan he hareketlilik görülmekte. Kurban ibadetinin yeri İslam dininde kutsaldır. Dünya üzerindeki tüm Müslümanlara teslimiyet kavramının en iyi gösteriliş şeklidir.

Kurban ibadeti gücü yeten, durumu olan Mü’min kulların üzerine vacip olan bir ibadettir. Peki durumu olmayıp yine de kesmek isteyen vatandaşlar içinde kredi kartı ile kurban kesilir mi?

Kurban kesmekle yükümlü olan kişi, satın alacağı hayvanın fiyatını peşin olarak ödeyebildiği gibi, vadeli veya taksitli olacak şekilde de ödeyebilir. Bu doğrultuda ücretin kredi kartıyla verilmesi kurbanın sıhhatin kesilmesine engel değildir. Lakin kredi kartı borcunu gününü geçirmeden ödeyerek faize bulaşmamak gerekir. Faizli bir işlem söz konusu ise kurban kesmek günaha girer.

Müslüman kullar için Allah’a yakınlaşma ve rızasını kazanma yolunda atılan büyük adımlardan birisidir. İhtiyaç sahibi insanlarla kurban kesmeye gücü yeten Müslümanlar arasında bir aracı niteliğindedir kurban. Kurbanı kesenlere bayram olduğu gibi, fakir ve yoksul insanlar içinde boğazlarından Allah için kesilen hayvanların eti geçtiği için bayram oluyor.