Kamasutra Nedir?

İtalyan avizesi pozisyonu nedir? Melek tekniği nedir? Kamasutra oyun kartları? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik.

Kamasutra Nedir?

Kamasutra 3. asırda Hint bilge Mallanaga Vatsyayana tarafından hazırlanmış, cinsellik üstüne ilk yazılı eser olma vasfını taşıyan bir öğreti. Kamasutra’daki hedef, çiftlerin aşk ve cinsel hayatlarını içselleştirmek ve renklendirmek. Kamasutra’nın ortaya çıkışı ile alakalı bilinen en yaygın anlatı, Tanrı Shiva ve karısı Parvati’nin cinsel birlikteliklerinin detaylarının ve pozisyonlarının kaydedilerek günümüze aktarılmasıdır.

Birçok Hint filozoflarına göre hayat 4 ana maddeden meydana gelir: Darma (Dini erdem), Kama (Zenginlik), Kama (Zevk) ve Moksha (Günahlardan temizlenme). Buna göre, insan bebeklik/çocukluk, gençlik ve yaşlılık olarak bu kademelerden geçer. Vatsyayana’ya göre, insan önce yaşmını nasıl elde edeceğini öğrenmelidir. İnsan kendine emniyetli bir hayat oluşturduktan sonra, cinsel tatmin ve zevke ulaşabilir. Biri bir diğerinden asla kopamaz.

Hayatı sevdirme hedefi güden bir öğreti olan Kamasutra toplam 7 kısım ve 36 şeçenekten meydana gelir. Erkekler ve kadınlar ile alakalı geniş bilgiler, aralarındaki uyum, sarılma türleri ve tabi ki, birbirinden değişik ve zorluk kademelerine göre değişen cinsel pozisyonlar vardır. Biraz daha açmak lazımsa, toplumsal ve sosyal konseptler, cinsel beraberlik, evli çiftlerin cinsel hayatları, kadın ve erkek cinsellikleri, kadının erkekler üstündeki etkisi, erkeğin kadınlar için nasıl daha çekici olabileceği gibi hususlar ayrıntılı şekilde işleniyor. Bunların haricinde, bir erkeğin bir kadını ne şekilde etkileyebileceği, kadınların düşünceleri ve tutumları, değişik sarılma şekilleri gibi meseleler de yer alıyor. Erkeğin evlilik dışı ilişkilerinden bahseden kısımlar bile yer alıyor.

Son Dakika Kültür-Sanat Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR