15 Temmuz darbe girişimini anlatacak olan ’15 Temmuz Müzesi’ için son hazırlıklar Kahramankazan’da devam ediyor. Müzenin 15 Temmuz 2018 yılında ziyaretçileri ile buluşması planlanıyor. Darbe girişimini anlatacak olan müzede şehit ve gazi olan vatandaşlara ait eşyalar sergilenecek ve anıları yaşatılacak.

Kahramankazan’da kurulacak olan müze, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Belediyenin ortak çalışmaları ile kurulacak. Kültür ve Turizm Bakanlığından gelen heyet Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ü ziyaret etti. Heyet ziyaretinde 15 Temmuz Müzesi hakkında görüşmelere yer verildi. Görüşmeler sonucunda ise müzenin kurulması planlanan bölgeyi incelediler.

Türkiye’nin 15 Temmuz günü neler yaşadığını, vatandaşların vatanseverlik duygularının nasıl gösterildiğini başarılı bir şekilde gelen ziyaretçilerine anlatmayı planlıyor. Belediye Başkanı Lokman Ertürk, bölgeyi inceledikten sonra açıklama yaptı.

15 Temmuz gecesinde yaşanan olayların hem Türkiye hem de dünya tarihine altın harflerle yazıldığını söyledi. Bu gecede tüm vatanseverlerle birlikte bir destan yazıldığından bahsetti.

 15 Temmuz 2018’de hizmet vermeye başlayacak olan müze, darbe girişimini tüm gerçekliğiyle anlatmaya çalışacak. Müzenin modern bir yapıya sahip olması ve içinde bir kültür merkezine yer verilmesi planlanıyor.