İstanbul Modern'den Çevrim İçi Sergi: Pandemi Günlerinde Fotoğraf

İstanbul Modern, farklı kuşaklardan 43 sanatçının salgın günlerinde gerçekleştirdikleri “Pandemi Günlerinde Fotoğraf” adlı sergiyi online olarak sanatseverlere sundu.

İstanbul Modern'den Çevrim İçi Sergi: Pandemi Günlerinde Fotoğraf

İstanbul Modern'den Çevrim İçi Sergi: Pandemi Günlerinde Fotoğraf

İstanbul Modern, sanatseverlere online etkinlikler sunmaya devam ediyor.

Bu kapsamda, farklı kuşaklardan 43 sanatçının salgın günlerinde gerçekleştirdikleri yeni çalışmalar çevrim içi bir sergiyle sanatseverlere sunuldu.

“Pandemi Günlerinde Fotoğraf” adlı sergi farklı kuşaklardan fotoğraf sanatçılarını bir araya getiriyor.

Sergi, İstanbul Modern Fotoğraf Bölümü ve Danışma Kurulu’nun davetiyle projeye katılan 43 sanatçının pandemi günlerinde gerçekleştirdikleri yeni çalışmaları izleyiciye sunuyor.

15 Kasım'a kadar müzenin web sitesinde sanatseverlerle buluşacak olan sergi ile ilgili görüşlerine yer verilen İstanbul Modern Fotoğraf Bölümü Yönetici Demet Yıldız, “Kolay tarif edilemeyen, belirsiz ve tekinsiz bir zamanın içinde varoluşu anlamaya ve anlamlandırmaya çalışıyoruz. Bu dönem bazılarımız için yeni keşiflere vesile olurken bazılarımız için de geçmiş pratiklerini gözden geçirme ve onlara yeni anlamlar kazandırma süreci olabilir. Hissettiklerimiz ile gördüklerimiz karşısında keşfedeceğimiz yeni anlamların gelecek kuşaklar için önemli ve anlamlı bir kültürel miras olacağına inanıyoruz” dedi.

Sergiye katılan sanatçılar ise şöyle:

Yasin Akgül, Merih Akoğul, Burcu Aksoy, Emin Altan, Coşkun Aral, Ani Çelik Arevyan, Barbara & Zafer Baran, Kerem Ozan Bayraktar, Dilan Bozyel, Orhan Cem Çetin, Halûk Çobanoğlu, Yusuf Darıyerli, Burak Dikilitaş, Sinem Dişli, Saygun Dura, Murat Durusoy, Eser Epözdemir, Didem Erbaş, Canan Erbil, Murat Germen, Meltem Işık, Ali Kabaş, Elif Kahveci, Ege Kanar, Yonca Karakaş, İzzet Keribar, Yağmur Kızılok, Neslihan Koyuncu, Sıtkı Kösemen, Aslı Narin, Ömer Orhun, Emin Özmen, Ahmet Polat, Jochen Proehl, Ozan Sağdıç, Ahmet Sel, Yusuf Sevinçli, Deniz Ezgi Sürek, Tahir Ün, Emre Ünal, Lale Tara, Begüm Yamanlar, Pınar Yolaçan.

İLİşKİLİ HABERLER

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR