İstanbul Modern Sanatseverlerle Buluşmaya Hazır

İstanbul Modern, 16 Haziran'da ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

İstanbul Modern Sanatseverlerle Buluşmaya Hazır

İstanbul Modern Sanatseverlerle Buluşmaya Hazır

17 Mart’ta coronavirüs tedbirleri kapsamında kapılarını geçici olarak ziyarete kapatan İstanbul Modern yeniden sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Güvenli bir müze deneyimi için hazırlıklarını tamamlayan müze, 16 Haziran'da ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

Rutin temizlik süreçlerinin dışında, düzenli olarak profesyonel ekiplerce dezenfekte edilen müzenin her katında el dezenfektanı yer alacak.

İstanbul Modern'i gezmek için maske takma zorunluluğu bulunacak, girişte temassız cihazla her ziyaretçinin vücut ısısı ölçülecek.

Ayrıca, müzenin daha güvenli ve rahat gezilebilmesi için başlatılan çevrim içi rezervasyon uygulamasıyla ziyaretçiler müzenin internet sitesinden saat aralığı seçerek rezervasyon yapabilecek.

İstanbul Modern'in ziyarete açılmasıyla birlikte koleksiyon sergisi, farklı ülkelerden sanatçıların İstanbul'daki zanaatkarlarla birlikte üretimlerinin yer aldığı "Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkarlar" sergisi ve "Lütfi Özkök: Portreler" adlı fotoğraf sergisi sanatseverlerle buluşacak.

Aynı anda tüm sergi katlarında bulunabilecek ziyaretçi sayısı ise sosyal mesafe kuralı gereği 70 ile sınırlandırılacak.

Rehberli grup turları ve İstanbul Modern Sinema’daki film gösterimleri dahil müzedeki tüm eğitim ve etkinlikler çevrim içi olarak devam edecek.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR