İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Sezonu 'Don Kişot' ile Açıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), bale sezonunu 10 Ekim'de "Don Kişot" ile açacak.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Sezonu 'Don Kişot' ile Açıyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), bale sezonunu 10 Ekim'de "Don Kişot" ile açacak.

İDOB tarafından gündeme aktarılan açıklamaya göre, Ludwig Minkus’un müziğindeki melodi zenginliği, İspanyol kültürünün renkli ve heyecan verici etkisinin uyumlu birlikteliği, yüksek seviyedeki bale tekniğiyle dünyaca ünlü toplulukların repertuvarlarında değişmez bir yer edinen "Don Kişot", 10 Ekim'de Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesinde gösterime girecek.

ORKESTRA YÖNETMENLİĞİNİ ‘ROBERTO GİANOLA’ ÜSTLENİYOR

Miguel de Cervantes'in aynı adlı romanından bale sahnesine uyarlanan "Don Kişot"u Ayşem Sunal Savaşkurt sahneye koydu, koreografisini ise M. Petipa üstlendi.

Eserde, orkestrayı Roberto Gianola yönetirken, dekor tasarımı, İsmail Dede, kostüm tasarımı Gizem Betil, ışık tasarımı Önder Arık imzası taşıyor.

DON KİŞOT’U 'ALKIŞ PEKER' CANLANDIRIYOR

"Don Kişot"u Alkış Peker / Alper Akalın / Egemen Kement, "Sancho Panza"yı Cem İndere / Murat Öztekin, "Kitri"yi Büşra Ay / Berfu Elmas / Melike Koper, "Basilio"yu Erhan Güzel / Batur Büklü / Çağatay Özmen canlandıracak.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi sezona, "Bahar", "Nox" ve "Bolero"dan oluşan "Dans Trio", "Uyuyan Güzel", "Dans Üçgeni", "Yunus Emre Oratoryosu", "Üç Silahşor" ve İstanbul’da ilk kez sahnelenecek olan "Notre Dame'ın Kamburu" ve gelenekselleşmiş "Mini Fest" ile devam edecek.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR