Dünya genelinde tanınan İngiliz oyuncu Larry Lamb ve oğlu ünlü radyoculardan George Lamb, Türkiye’yi anlatacak. Ülkenin tarihi, arkeolojik ve kültürel miraslarını, seyehat üzerine kurulan tek kanal Travel Channel'da izleyiciler ile buluşturacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Travel Channel, Türkiye'nin tarihi, arkeolojik ve kültürel mirasını tüm dünyaya tanıtmak amacı ile başladığı çekimleri tamamladı. Sunuculuğunu, Superman 1 ve 3 filmleri ile BBC'nin tanınan dizisi Eastenders'da da boy gösteren tiyatro sanatçısı Larry Lamb ve oğlu İngiltere'nin bilinen radyocularından George Lamb'ın üstlendiği programın çekimleri için 10 kişiden oluşan bir grup 24 günde çekimlerini tamamladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen ve katkılarıyla hazırlanan çekimlerle, İstanbul'da tarihi, kültürel yerler ve alışveriş, İzmir’de Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, Denizli’de UNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Pamukkale’nin simgelerinden Kleopatra havuzu, Antalya’da Phaselis sit alanı, Nevşehir Kapadokya’da balon turu, Ankara’da Baharatçılar Pazarı, Ankara Kalesi, Beypazarı ile Ordu'da eski şehir ile Boztepe teleferiği, dünyaya tanıtılacak.

Altı bölümden oluşan çekimler, üç sene boyunca yayınlanması düşünülen programda, Türkiye'nin dünyaca tanıtımına direk katkı sağlaması hedefleniyor.