Aziz Mahmud Hüdâyi Vakfı bünyesinde 2005 yılında eğitim vermeye başlayan İLAM Akademi, alternatif ilahiyat eğitimi almak isteyen erkek öğrencilere Üsküdar Küçük Çamlıca’daki merkezlerinde erkeklere ücretsiz eğitim imkanı sağlıyor.Türkiye’de İslami ilimler alanında eğitim ve öğretimin giderek fazlalaşması ve bu yönde taleplerin artmasına karşılık eğitimin çok düzgün olmamasından yola çıkılarak örgün eğitim almak istemeyen erkek öğrencilere eğitim fırsatı veriyor. Özel seminerler ve seçmeli derslerle irfani bir eğitim metodu ile ders veriyor.Kontenjan sınırlaması olan program için son başvuru tarihi 25 Ağustos 2017 ‘dir

İLAHİYAT ÖNLİSANS VE LİSANS TAMAMLAMA DESTEK PROGRAMI
İlam Akademi, ilahiyat ön lisans ve lisans tamamlama destek programı olup yoğun Arapça seminerlerinin yanı sıra hayata hazırlama stajları niteliği taşıyor. Program öğrencilerin isteklerine göre iki farklı alanı seçme imkanı sağlıyor.

1- AÇIK ÖĞRETİM SEMİNER PROGRAMI:
Açık Öğretim İlahiyat destek seminerleri ile birlikte Arapça ve İslami İlimler seminerleri veriliyor.

2- ARAPÇA PROGRAMI:
Yoğun Arapça ve İslami ilimler seminerlerinin verildiği program, ilim dünyasında başarılar elde etmek isteyen erkeklere imkan kaynağı oluyor.

Başvuru için aranan şartlar şunlardır:

1- Erkek olmak
2- Açık Öğretim İlahiyat Fakültesi 1. Sınıfta kayıtlı olmak
3- 21 Yaşını geçmemiş olmak
4- Ygs 4’ten en az 200 ham puan almış olmak veya diploma notu 70 olmak (Hafızlık, Kur’an-ı Kerim ve Ezan okuma yarışmalarında il veya ilçe bazında derece alanlarda ygs puan şartı ve diploma notu aranmaz)
5- İLAM Akademi 1 haftalık ön kabul programına katılıp mülakattan geçmiş olmak.
6- İLAM Akademi birinci eğitim dönemi sonunda ‘’Akademi Kurulu’’ tarafından başarılı görülmüş olmak.
7- www.ilam.org.tr adresinden online başvuru yapmış olmak.