'Direniş Karatay' filminde tamamı Konya’da ve Selçuklu dönemine ait Hollywood düzeyinde hazırlandı ve Türkiye’nin en büyük platolarından birinde meydana gelen savaş sahneleri için blue box stüdyosundan yararlanıldı.

Kösedağ Savaşının vizyona çıkarılması açısından ve Türk Sinema tarihinin en mükemmel savaş sahnelerinin çekildiği filmde 1000'e yakın özel tasarım ok, yay, kılıç, mızrak ve kalkan filme görsel güzellik kattı.

Dünyaca ünlü Game of Thrones dizisinin oyuncularının ‘Red Carpet’ kıyafetlerini hazırlayan ünlü tasarımcı Zeynep Kartal’ın uzun zamandan beri üzerinde çalıştığı tasarımlar ile ve yine ilk olan Selçuklu dönemine ait 4300 parçayı olan kostümlerin hazırlanması 1 yıl kadar sürdü.

Anadolu Selçuklu Devleti idarecilerinden biri olan Emir Celaleddin Karatay'ın yaşamını ve Anadolu Selçuklu Devletinin yıkılışından öncesini ele alan "Direniş Karatay" isimli filmin 2018 yılı Şubat veya Mart ayında gösterime girmesi düşünülüyor.

Yapımını KTO Karatay Üniversitesinin üstlendiği ve başrolünde bulunan Mehmet Aslantuğ'un dönemin idarecilerinden Emir Celaleddin Karatay rolüne hayat verdiği Direniş Karatay Filmi sinema severlere tanıtıldı. Tanıtım sürecinde ilgili açıklamalar yapan KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Öztürk, bu çalışmaların sonucunda ortaya sıradan bir film çıkmayacak ifadelerinde bulundu.