Sivas Belediyesi tarafından, Paşabahçe Mesire Alanı'na yapılan ve benzediği için ‘Hobbit Evleri’ olarak isimlendirilen yamaç evlerine, gösterilen büyük ilgiden doları 17 tane daha Hobbit Evi yapılacak.

Sivas Belediyesinin yaptığı açıklamada, Hobbit Evleri olarak tanınan Paşabahçe Yamaç Evleri çok fazla ilgiye maruz kalıyor. Yamaç evlerinin yeni faaliyete geçmesine rağmen, gelen istekleri karşılama konusunda oldukça yetersiz kalmış ki 6 Hobbit Evi’nden 17 tane daha yapılacak.

Belediye Başkanı Sami Aydın, ihalesi hazırlanarak inşasına başlanan 17 yeni yamaç evi projesini ziyaret ederek çalışanlardan bilgi aldı.
Aydın, ‘Yeni hazırlıklarla toplamda 23 Hobbit Evi olacak. Yapılan yamaç evlerine gösterilen büyük ilgiden dolayı çok memnunuz. Bu memnuniyet bizi çalışmalara karşı teşvik ediyor. İnanıyoruz ki bütün yamaç evleri bittiğinde bu yer bir cazibe merkezi olacak. Paşabahçe yamaçlarına yapılan yamaç evlerinde mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası bulunuyor. 65 metrekare olarak yapılan evlerin sayısı önümüzdeki zamanlarda etaplar halinde isteğe göre 100'e yükseltilecek.’ dedi.

Aydın, Paşabahçe'nin büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğunu belirterek, ‘Seneler içerisinde buraya dair daha çok çalışmalarımız olacak. Bu yıl 5. etap olarak 70 dönüm yerde faaliyetlerimizi tamamladık.’ ifadelerini kullandı.