Tüm Türkiye’nin bildiği ve hemen hemen herkesin izlediği ‘Kurtlar Vadisi’nin yapımcı şirketi Pana Film, Bollywood’un yapım şirketlerinden Eros International ile birlikte ortak yapacakları iki sinema filmi çekmek için anlaşma yaptılar. Uzun bir müddet medyadan gizli olarak yürütülen çalışmaların ardından, hikayelerine karar veren iki büyük şirket senaryo için çalışmalara başladığı haberi, Pana Film’den yapılan yazılı açıklamalarda gündeme geldi.

Pana Film Yönetim Kurulu Başkanı Necati Şaşmaz, bu güzel ortaklıktan çok memnun olduklarını, Türk izleyiciler ile Hint izleyicilerini bir araya getirmek istediklerini açıkladı. Necati Şaşmaz, Türk kültürünün güzelliklerini dünyanın başka yerlerine de taşımak istediklerini ülkeler ve kültürleri arasında bir köprü olmak amacı taşıdıklarını belitti. İlk Türk-Hint ortak yapımı filmlerin yapımcıları olarak tarihi bir başarı elde etme çabasında olduklarını ve böylece bu birlikteliğin herkese ortaklık kapılarını açabileceğini söyledi.

Eros International Yönetim Kurulu Başkanı Kishore Lulla, bu ortaklığın Hint sineması için global anlamda etkinlik sahasını arttıracağını söyledi. Lulla, her iki kültüründe birbirine benzerlik gösterdiğini bu yüzden iki tarafında seveceği filmler yapılmasını ümit ettiğini söyledi. Her iki ülke de ve dilde çekilecek olan filmler için Türkiye ve Hindistan’ın ünlü isimlerinin oynayacağı düşünülüyor.