YAZARLAR OKURLA BULUŞUYOR

2016 yılında ilk kez Haydarpaşa Gar’ında başlayan ve 100 bin kişinin katılım gösterdiği “ Kitap Günleri”, yaklaşık 200 yayınevinin olduğu, 835 yazarın imza günlerinin olacağı bu etkinlikte edebiyat, sinema, sanat, sağlık, felsefe konulu söyleşiler yapılacaktır.


Bazı ödüller verilecek olan etkinlikte, “Yayıncılık Onur Ödülü” Turhan Günay’a. Çizgi Roman Ödülü ise Suat Yalaz’a takdim edilecek.
11 Haziran’a kadar sürecek olan etkinlik saat 11.00-22.00 arası ziyarete açık olacaktır. Kitap Günleri’ne gelen Ahmet Ümit, Arda Türkmen, Ataol Behramoğlu, Ayşe Kulin, Ercan Kesal, Fatih Portakal, İoanna Kuçuradi, İbrahim Kaboğlu, Mert Fırat, Merdan Yanardağ, Murathan Mungan, Nihat Sırdar, Özgür Mumcu, Sunay Akın, Türkan Şoray gibi bir çok farklı alandan kişi bu etkinlikte bir araya gelecek.

“Yaratıcı Yazarlık”, “Origami”, “Karikatür” gibi atölyeler düzenlenecek olan etkinliğe büyükten küçüğe birçok vatandaşın gelmesi bekleniyor.

İlgili resim

ETKİNLİK SÜRESİ ARTTIRILDI 

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, “Geçen yıl Kitap Günleri’ne gelip ağlayan insanları gördük. İnsanlar buraya sadece kitap fuarına gelir gibi değil evine gelir gibi geldi. Anılarını tazeledi. Vagonlarda oturup dinlendi, kitap okudu. Söyleşilere katıldı, yazarlarla tanıştı sohbet etti. İlgi nedeniyle bu yıl kitap günlerinin süresini uzattık." dedi.