İlk Filmi 1993 yılı yapımı olan Jurassic World filmi, vizyona girdiği yıldan itibaren ilgi görmeye devam etti. Filmin ilk bölümünden sonra sevenlerinin çoğalması v hayranlarının artması filmin seri olarak karşımıza çıkmasını sağlamıştır. Macera, fantastik, gerilimve bilim kurgu türlerinin en güzel örneklerinden birini vermiştir. Filmin en son ve en yeni hali 2015'te  vizyona girmiştir. Başrollerini Katie McGrath, Bryce Dallas Howard,  Chris Pratt'ın paylaştığı film, her bölümünde gördüğü ilgiyi tekrar gördü.  

Hollywood yapımı olanJurassic World filminin konusundan esinlenerek oluşturulan sergi, Field Müzesi'nde, filmde yaşadığı gibi hayran ziyaretcilerinin akınına uğradı. Müzede devasa büyüklükte kapalı bir alan içinde ''hayali dinazor adası'' kurulmuştur. Adayı ziyarete gelen misafirler heyecan dolu anlar yaşadılar.

Filmin konusu ele alınarak yapılan sergi, dinazorların yaşadığı düşünülen fantastik ada olan Isla Nublar'da bir bot gezisi ile başlıyor. Bu adaya ulaşan misafirler, Jurassic World yazılı kapıdan içeri geçtiklerinde bambaşka bir yolculuğa başlıyor. Genetik dinazorların yetiştirildiği laboratuvarda başlayan macera, dinazor türlerinin misafirlere tanıtımmıyla devam ediyor. Gezi sırasında ziyaretçiler, harekete duyarlı dinazorların maketlerini heyecanlı bir şekilde gözetleme imkanı buluyorlar. Gelen misafirler, planlı bir şekilde serbest kalan dinazorların saldırılarına tanık olarak adeta farklı bir dünyanın havasını soluyorlar.

Misafirlerine heyecan ve korkuyu birlikte yaşatan hayali dinazor adası, sergiye ait ürünlerin satışınıda yapmaktadır. Her gün çocuklarla birlikte yetişkimlerinde ziyaretine geldiği sergi binlerce kişinin heyecanlı anlarına şahit oluyor. Sergi 7 Ocak 2018 tarihine kadar misafirlerini bekliyor olacak.