Blue Jasmine, Lanetli Kan ve Yüce Sezar gibi izleyicileri tarafından beğenilen filmlerde gördüğümüz Alden Ehrenreich’ın genç Han Solo’yu oynayacağı, sabırsıklıkla beklenen Star Wars spin-off projesi Han Solo filmi yönetmenlerini kaybetti.

Lego filmi ile hayranlarının gönüllerine tath kuran Phil Lord ve Chris Miller filmin yönetmen koltuğundan kalktıklarını söyledi. Önemli açıklama Lucasfilm başkanı Kathlee Kennedy’den geldi. Kennedy, Lord ve Miller’ınçok iyi bir ekibi bir araya toplamış olan yetenekli iki genç olduğunu lakin bu film için farklı vizyona sahip olduklarını açıkladı. Genç ikili yönetmen ile yollarının ayrıldığını belirtti. Bir anda ortaya çıkan bu ayrılık sevenlerinin şok yaşamasına neden oldu.

Han Solo filmi için A Beautiful Minds’in ödüllü yönetmeni Ron Howard düşünülüyor. Ancak kensisi şuanda başka bir projenin uyarlamasını yapmak için anlaşmış vaziyette. Filmde düşünülen diğer isimler ise Lawrence Kasdan ve Joe Johnston. The Emprire Strikes Back ve The Force filmlerinin yazarlaro arasında olan Kasdan’ın, Miller ve Lord ile çalıştığının hhaberleri alındı. THR’nin yaptığı haberlere göre açıklamayı yapan kaynak aynı zamanda ‘İnsanların Han Solo’nun aslında espişrili bir karakter olmadığını anlaması gerekiyor’ yorumunda bulundu.