Gesi bağları hikayesi kısaca özet, gesi bağları hikayesinin tiyatrosu, gesi bağları hikayesi canlandırma, gesi bağları hikayesi izle, gesi bağları türküsünün hikayesi kısaca ve öz ile ilgili detaylar haberimizde...

Eski dönemler bir yerden bir yere gidip gelmek çok zordu. Öyleki Gesi'ye uzaktan ggelin gelenlerin yaşadıklarını ve ruh halini anlatıyor bu türkü. Bizde sizler için gesi bağları türküsünün hikayesini araştıdık. İşte Gesi Bağları türküsünün hikayesi;

Kayseri ve Gesi halkı bu türküye her geçen gün kendilerinden birşey katıyor. Böyle olduğu için bu güzel türkünün sonu gelmiyor ve yeni nesiller ile birlikte gelişip güzelleşiyor.

Çok uzaklardan bir kız Gesi'ye gelin olarak gelir. Anne ve babasından ne haber alabilir ne de kendisinden haber gönderebilir. Küçük yaşta babasını kaybeden kız bir tek annesindne destek olur ve bilir ki sadece annesi onu anlayacaktır.

Aylardır annesinden haber alamaz ve gelin geldiği köyün dışınada çıkamaz genç kız bu nedenle sadce beklemek zorunda kalır. Günlerden bir gün gelin çıktığı köyündne annesinin vefat haberini alır genç kız. Üzüntüsünden çöker ve çok yıpranır.

Gesi köyünden, kaldığı köye kadar uzanan bağlar arasında, Gesi Bağları türküsünü söyleyer dertlenir ve ağıt yakar.

Son Dakika Kültür-Sanat Haberleri için aşağı kaydırın.