Genç Yeteneklerin Keşfi İçin 2 Yarışma

16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen "Filmimin Hikayesi" ve "Genç Objektif" yarışmalarına başvurular başladı.

Genç Yeteneklerin Keşfi İçin 2 Yarışma

Genç Yeteneklerin Keşfi İçin 2 Yarışma

16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı tarafından coronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl ilk kez online olarak gerçekleşiyor.

Festival kapsamında düzenlenen "Filmimin Hikayesi" ve "Genç Objektif" yarışmalarına başvurular başladı.

TÜRSAK Vakfı YouTube kanalından canlı yayında yarışmalara katılacak gençleri bilgilendirmek amacıyla ikişer bölümden oluşan atölyeler gerçekleştirildi.

"Kardeşim Benim", "Hesapta Aşk" ve "Can Feda"nın bulunduğu filmlerin senaristi Zafer Külünk Yaratıcı Yazarlık Atölyesi"nde eğitim verirken, "Işıklar Sönmesin", "Hoşçakal Yarın", "Mülteci", "Lal Gece" ve "F Tipi Film" yapımlarının yönetmeni Reis Çelik, "Genç Objektif Atölyesi"nde yarışmaya katılmak isteyen gençlere rehberlik etti.

Atölyeler aracılığıyla yarışmaya katılmak isteyen 8-13 yaş arasındaki çocuklar, "Şehirler ve Hikayeler" konusu başlığı altında, yaşadıkları şehirde geçen ve o şehre özel istedikleri hikayeyi yazarak "Filmimin Hikayesi Yarışması"na ya da yine aynı konu üzerine istedikleri bir fotoğrafı çekerek "Genç Objektif Fotoğraf Yarışması"na katılabilecek.

'Filmimin Hikayesi' ve 'Genç Objektif' yarışmalarına başvurular, 12 Temmuz’a kadar sürecek.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR