Odunpazarı Belediyesi’nin yazın kapalı yerlerde sinema izlemek istemeyen vatandaşlara düzenlediği, 19 Temmuz'a kadar devam edecek olan sokak sineması programı dün akşam İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı'nda, yönetmen koltuğunda usta isimlerden biri olan Çağan Irmak'ın oturduğu, başrol oyuncuları arasında Çetin Tekindor, Fikret Kuşkan, Hümeyra, Şeref Sezer, Yetkin Dikiciler ve Binnur Kaya'nın rol aldığı 'Babam ve Oğlum' isimli duygusal filmi ile başladı.

Düzenlenen etkinlikte belediye görevlileri tarafından filmi izlemeye sokağa gelen vatandaşlara patlamış mısır ile gazoz sevisi yapıldı. Programa birçok insan misafir oldu. 'Babam ve Oğlum' filmini seyreden bazı vatandaşlar duygu dolu anlara şahit olurken bazı kimseler ise gözyaşlarını tutamadılar.

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi görevlileri 'Sokağa Çıkın Sinema Geliyor' sözleri ile düzenlediği programın içeriğinde Ihlamurkent, Yenikent, 75'inci Yıl, Orhangazi, Huzur, 71 Evler, Emek, Erenköy, Gündoğdu ve Büyükdere bölgelerinde 'Babam ve Oğlum', 'Züğürt Ağa' ve 'Arabesk' filmlerinin yazlık sinemayla vatandaşların hizmetine sunulacağını söyledi. Etkinliğe katılan, yaz aylarının sıcaklarından bunalmış ve evde kalmak istemeyen birçok vatandaşın çocukları ile birlikte geldiği program olumlu geri dönüşler aldı.