Yönetmenliğini Patty Jenkins’in üstlendiği ve baş rol oyuncusunun Gal Gadot’nun olduğu Wonder Woman, şimdiye kadar bayan bir yönetmenin elinden ortaya çıkan en kazançlı film oldu. Vizyona girdiği geçen hafdtalardan itibaren dünya çapında toplam 635 milyon Dolar kazanç elde eden film, 2008 yılında baş rolünde Meryl Streep’in bulunduğu Mamma Mia! filminin 609 milyon Dolar’lık kazancını geçti.. Mamma Mia!’nın yönetmenliğini Phyllida Lloyd üstlenmişti.

Bir kadın yönetmenin elinden çıkan en başarılı canlı performans Wonder Woman filmi olsa dahi Disney’in animasyon filmi Frozen (Karlar Ülkesi) bir milyar Dolar’ın üzerindeki kazancı ile birinciliği kaptırmıyor. Frozen’ı Jennifer Lee ve Chris Buck beraber yönetmişlerdi. Tabi bı sıralamanın değişmesi mümkün.Wonder Woman’ın hala vizyonda yer aldığını ve kazanç sağlamaya devam ettiğini de hatırlamak gerekir.

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TEBRİKLER GELDİ
Wonder Woman filminin Mamma Mia’yı geçmesi haberi gelince birçok kişi Jenkins ve ekibini sosyal medyadan tebrik etmek için klavye başına geçti. Filmde baş roldeki Diana Prince rolünün annesi Kraliçe Hippolyta’yı oynayan Connie Nielsen, Patty Jenkins’e “Seninle inanılmaz gurur duyuyorum” diyerek haberin linkini paylaştı.