Geçen yıllarda vizyona giren ve çok kısa bir zamanda izleyicilerin ilgisini yakalayan başarılı film Edge of Tomorrow, seyredilen en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olmasının yanında yönetmen Doug Liman’ın kariyerinide olumlu yönde değiştiren bir performans olmuştur.

Başrollerinde Tom Cruise ve Emily Blunt’ın boy gösterdiği film basit bir uzaylı saldırısını kusursuz bir şekilde işledikten sonra, aklın sınırlarını zorlayan bir sahne ile akıllarda birçok soru işareti bıraktı. Sahnede, Omega’nın sisteminden bulaşan bir parçanın Cruise’ın vücuduna girmesi sonucu zamanda atlama yaşayan Cage filmin ilk sahnelerine geri dönüyordu. Haliyle zamanda yapılan keskin oynamalar izleyicinin kafalarını bulandırdı. Kafaların karışmasına rağmen çok fazla sevilen filmin senaristi Christopher McQuarrie tüm cevapların devam filminde saklı olduğunu haber verdi.

Bunun yanı sıra McQuarrie’in merakla beklenilen devam halkasının senarist kadrosunda bulunmaması hayranları biraz tedirgin etti. Diğer yandan seyircinin filmi izledikten sonra çok memnun olacağından emin bir şekilde konuştu. Devam halkasında filmin ismi henüz belirlenmediği gibi çekim çalışmalarının da ne zaman başlayacağı merak konusu.