Diyanet İşleri Başkanı Görmez, bütün il ve ilçelerde görevli olan personele seslendi. Yaz aylarında çoğu insanların ve çoğu kurumların tatile çıkabildiklerini, kendileri için planlar yapabildiklerini ancak yaz mevsimlerinde her insanın, ailenin, her kurumun kendine özgü bir planı olduğunu ancak Diyanet sektöründe çalışanların yaz aylarını değerlendirmek ve gelecek olan nesili bilinçi yetiştirmek için Allah'ın Kitabını ve inandıkları dini daha iyi öğrenerek yetişmeleri yolunda çalıştıklarını vurguladı.

Diyanet İşleri Başkanlığının gerek Türkiye'de gerekse başka ülkelerde insanlar için bir çok faydalı hizmette bulunması ve bu hizmetlerin arasında daha değerli gördüğü çocuklarla birlikte geçirilen yaz aylarının geleceği planlaması üzerinde önemli rol oynadığını, bu topraklar üzerinde devamlılığımızı sağlayacak bir hizmet olduğunu dile getirdi. Yaz Kuran kurslarına daha fazla önem veren Diyanet İşleri bu hizmet değerli olduğunun farkına varmalıyız açıklamalarında bulundu.

Başkan Görmez açıklamasında, yaz aylarındaki hizmetlerinin önemli amaçlarından birinin çocukla camiiyi buluşturma olduğuna değindi. Yaz kurslarının çocuklarda camii bilincinin oluşturulmasına yardımcı olduğunu aynı zamanda cocukların cami içerisinde koşturması, tırmanması,eğlenmesinin onlar üzerinde olumlu duygular bırakacağını söyledi.