Diyanet İşleri Başkanlığında hazırlanan iftarda konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kendisiyle bu güzel geceyi paylaştıkları için engelli  arkadaşlarına teşekkür etti. Alah'ın onlara güzel ve temiz bir kalp verdiğini söyleyen Görmez burada olmaktan memnun olduğunu dile getirdi. Engelli arkadaşların Kur-an'ı Kerim öğrenmede çok hevesli olduklarını ve bu konuda gayretli bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Bu gayretin her şeyden üstün olduğunu belirterek '' Sizler üzerinde emeği olan hocalarımıza teşekkür ediyorum, Allah onlardan ve sizlerden razı olsun, bu iftar sofralarının daimi olmasını Allah'tan dilerim '' dedi.

Gerçekleşein iftar programında görme engellisi Afgan Ahmet Siya Anvari, Kur'an-ı Kerim  okudu. Engellilere Kur-an dersleri veren kurslardan katılan öğrenciler işaet dili ile  Fatiha'nın mealini okudular. Programda öğrenciler tarafından okunan ilahiler ve Kur-an dinletileri orada bulunan insanları duygundırdı. 

İftar programının sonuna gelindiğinde Mehmet Görmez engelli öğrenciler ile birlikte fotoğraf çektirdi. Engelli öğrencilere hediye olarak kitap dağıtılan iftar yemeğine Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığından yetkililer olmakla öğrencilerin kıymetli hocalarıda eşlik etti.