20 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.89°
  • Ankara 18°
  • Izmir 24°
İmsak 03:50
Güneş 05:41
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:39
Yatsı 22:23
BIST101.849
Dolar5,6592
Euro6,3832
Altın259,35

Diyanet Engelli Öğrencilerle İftarda Buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığında hazırlanan iftar programında öğrenciler duygulu anlar yaşattı.

Diyanet Engelli Öğrencilerle İftarda Buluştu

Diyanet İşleri Başkanlığında hazırlanan iftarda konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, kendisiyle bu güzel geceyi paylaştıkları için engelli  arkadaşlarına teşekkür etti. Alah'ın onlara güzel ve temiz bir kalp verdiğini söyleyen Görmez burada olmaktan memnun olduğunu dile getirdi. Engelli arkadaşların Kur-an'ı Kerim öğrenmede çok hevesli olduklarını ve bu konuda gayretli bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Bu gayretin her şeyden üstün olduğunu belirterek '' Sizler üzerinde emeği olan hocalarımıza teşekkür ediyorum, Allah onlardan ve sizlerden razı olsun, bu iftar sofralarının daimi olmasını Allah'tan dilerim '' dedi.

Gerçekleşein iftar programında görme engellisi Afgan Ahmet Siya Anvari, Kur'an-ı Kerim  okudu. Engellilere Kur-an dersleri veren kurslardan katılan öğrenciler işaet dili ile  Fatiha'nın mealini okudular. Programda öğrenciler tarafından okunan ilahiler ve Kur-an dinletileri orada bulunan insanları duygundırdı. 

İftar programının sonuna gelindiğinde Mehmet Görmez engelli öğrenciler ile birlikte fotoğraf çektirdi. Engelli öğrencilere hediye olarak kitap dağıtılan iftar yemeğine Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığından yetkililer olmakla öğrencilerin kıymetli hocalarıda eşlik etti.

Yorum Yaz

Diğer Kültür - Sanat Haberleri