Tüm Türkiye'yi ekran başına toplayan Diriliş Ertuğrul haziran ayında sezon finali yapmış ve dizi yaz tatiline girmişti. İzleyiciler de dizinin yeni yayın dönemine ne zaman başlayacağını merak etmeye başladı. Ve dizi hakkında beklenen ilk haber geldi.

10 Aralık 2014 tarihinde TRT'de yayınlanmaya başlayan ve yayınlandığı ilk günden itibaren izleyicinin beğenisini kazanan Diriliş Ertuğrul, Osmanlı'nın kuruluş dönemini anlatıyor. Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Kürşat Alnıaçık, Esra Bilgiç gibi yıldızların yer aldığı dizinin yapımcılığını ve proje tasarımcılığını Mehmet Bozdağ yapıyor.

3 Yıldır yayın hayatına devam eden ve reyting rekorları kıran dizi, her geçen sezon daha güçlü bir kadroyla izleyiciyle buluşuyor. Bu sezonda diziye önemli yıldızların katılacağı duyulmuş ancak bu konu hakkında bilgi verilmemişti.

Yapımcıların verdiği bilgiye göre ise dizi eylül ayının son haftasında yayın hayatına başlayacak. Diriliş Ertuğrul yine TRT ekranlarında olacak ve çarşamba günleri izleyeci ile buluşacak. 

Bu sezona büyük başarılar beklenen dizi Türkiye'nin tarihi hakkında da sulandırmadan gerçek bilgileri vererek seyirciyi aydınlatıyor.