ABD’li ünlü yazar Dan Brown’ın Türkiye’de ‘Başlangıç’ ( Origin) ismi ile yayınlanacak kitabın hikayesi İspanya’da meydana geliyor. Dünya genelinde çok satan kitaplar içerisine giren ve vizyona uyarlanan serinin son bölümünde, romanın baş kahramanı Harvard Simgelim Profesörü Robert Langdon’ın maceraları Madrid, Sevilla, Bilbao ve Barselona’da geçecek. Yazarın önceki kitaplarından olan ‘Da Vinci Şifresi’ pek çok kitapsever tarafından tam not aldı. Dünyada en çok okunan kitaplar arasına girdi ve hikayesi sinemaya taşındı. Aynı hikaye sinemaseverler tarafından da çok sevilerek izlendi.

‘Melekler ve Şeytanlar’, ‘Dijital Kale’, ‘İhanet Noktası’, Da Vinci Şifresi’, ‘Kayıp Sembol’ ve ‘Cehennem’ adlı kitaplarından sonra yayımlanan ‘Başlangıç', Türkiye, Brezilya, Fransa, İtalya, İspanya, İsveç, Danimarka, Hollanda, Norveç, Portekiz, Polonya, Katalonya ve Finlandiya'da aynı gün piyasaya girecek. Ülkeler arası saat farkı ile Türkiye vatandaşları, kitabı ilk okuyacaklar arasında olacak.

Dan Brown Kimdir?
22 Haziran 1964 yılında ABD’de dünyaya gelmiştir. Dünyaca ünlü olan yazar Amherst Koleji ve Philips Exeter Akademisinden mezun olmuştur. Eğitim gördüğü okullarda daha sonra İngilizce öğretmenliği yapmıştır. 1996 yılında kendisini büyük bir üne kavuşturan ilk kitabı Digital Kale’yi çıkardı ve bütün dünyaya adını duyurdu.