Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Coranavirüs Nedeniyle Sinema Sektörünün Kaybı Büyük

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs sinema sektörünü de vurdu. Sinema sektörü yaklaşık 5 milyar dolar kayıp yaşadı.

Coranavirüs Nedeniyle Sinema Sektörünün Kaybı Büyük

Coranavirüs Nedeniyle Sinema Sektörünün Kaybı Büyük

Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan coronavirüs sinema dünyasını vurmaya devam ediyor. Birçok filmin çekimleri, galası ve vizyon tarihleri virüs nedeniyle erteleniyor.Sinema sektörü bu iki aylık periyotta toplam kaybının 5 milyar dolar seviyesinde olduğunu belirtti.

Sinemada vizyonda olan filmleri toplu halde izlemekten kaçınan seyircinin salonlara gitmemesi de vizyon filmlerinin hasılatlarını düşürüyor.

Avrupa'da salgından en çok etkilenen ülke olan İtalya'da hükümet, hafta başında bir ay sürecek tam kapsamlı bir karantina kararı aldı. Salonlardaki seyirci sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre %94, bir önceki haftaya göre ise %79 oranında düşüş gösterdi. Sinema salonları, karantina şartları gereği tüm ülke genelinde en az 3 Nisan tarihine kadar kapalı olacak.

James Bond filmi No Time to Die'ın Çin prömiyerinin ardından vizyon tarihi de 25 Kasım'a çekildi.

Tom Cruise'lu Görevimiz Tehlike 7 (Mission Impossible) filminin çekimleri durduruldu.

13 Mart'ta Türkiye sinemada seyirci karşısına çıkacak olan Malazgirt 1071, Adanış: Kutsal Kavga ve Aslan Hürkuş: Kayıp Elmas filmlerinin vizyona tarihleri ertelendi.

İlker Ayrık'ın senaryosunun yazıp hem de yönetmen koltuğuna oturduğu, Erdal Özyağcılar ile Hande Soral gibi isimlerin boy gösterdiği Müstakbel Damat filminin galası da iptal edildi.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR