Çocuk Kitaplarında Sapıklık Diz Boyu

Gül ve Düşün isimli 'çocuk kitabı'ndaki öyküden ahlaksız satırlar...

Çocuk Kitaplarında Sapıklık Diz Boyu

Çocuk Kitaplarında Sapıklık Diz Boyu

Gül ve Düşün isimli çocuk kitabının yazarı Musa Dinç'in, kitabında yazmış olduğu ahlaksız satırlar, sosyal medyanın gündemine oturdu. Sözde çocuk kitabı olarak raflarda yer alan kitabın, çocuklara uygun olmayan anlatımları tam anlamıyla 'skandal'. Arı Sanat Yayınevi tarafından basılan 15 farklı masalın yer aldığı kitapta, 15. masaldaki tecavüz hikayesi, tepkileri üzerine çekti.

Tecavüzü Meşrulaştıran Satırlar
Kitapta bir tilkinin ayıya tecavüz etmesi anlatılırken, tecavüzü meşrulaştıran ifadelere yer veriliyor.
Musa Dinç, sosyal medya hesabından tepkiler üzerine açıklamada bulundu. Dinç, "Erdemli bir davranış sergileyerek özür diledim, kitap satış dışı tutuldu; yayınevi ve benim elimde olanları imha ettik. Hakaret ve küfürler suç teşkil ediyor. Beni tanıyan ve bilenler nasıl bir insan olduğumu herkes biliyor" ifadelerini kullandı.

Yayınevinden Özür Mesajı
Arı Sanat Yayınevi ise kitabın satışının ve dağıtımının 2019'da durdurulduğunu açıklayarak özür diledi. Ancak buna rağmen kitabın bazı internet sitelerinde yer aldığı belirtilen açıklamada, "Bu konuda gerekeni yapacağız" denildi. Yayınevi ayrıca "Durumun düzelmesi için hukuku süreç başlamıştır. Sayfamızdan takip edebilirsiniz. Tekrardan tüm okurlarımızdan özür dileriz" açıklaması yaptı.

MEB: 'Kitap, MEB Onaylı Değildir'
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), "Gül ve Düşün" isimli kitabın Bakanlık onaylı olmadığını açıkladı.

Bakanlıktan, bugün medyaya yansıyan "Gül ve Düşün" isimli hikaye kitabı üzerinden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a ve Milli Eğitim Bakanlığına yönelik ortaya atılan iddialar üzerine bilgilendirme yapıldı.

Bilgilendirmede, "Milli Eğitim Bakanlığı, yalnızca bünyesindeki ders kitaplarının onayını vermektedir. Medyaya yansıyan söz konusu içerik, hikaye kitabı kategorisindedir, Bakanlığımız yayın ve kontrol alanında değildir." ifadesine yer verildi.

Bakanlığın bilgilendirmesinde "Gül ve Düşün" isimli kitabın MEB onaylı olmadığı vurgulandı.

Eğitim-Bir-Sen, yüz kızartıcı ifadeler içerdiği gerekçesiyle "Gül ve Düşün" isimli kitabın yazarı Musa Dinç ve yayınevi hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıklamıştı.

Site Yorumları

  1. çocuklarımı okula gönderdiğime zaten bin pişmanım.edepsizlik öğretiyorla.ahlaklızlık öğretiliyor.

  2. VELİLER HİÇ KİMSEYİ SUÇLAMASIN. ÇOCUKLARININ YANINDA İNSANLARIN ÖZEL HAYAINA BALIKLAMA DALIŞ YAPIP UYGUNSUZ LAFLAR ANLATIMLAR YAPAN KENDİLERİ. KİTAPTAKİLER HİÇ.VELİLERİ BİR DUYMAK GEREK.AYRICA ÇOCUKLARIN BU KNULARDAKİ DEĞİŞİK DÜŞÜNCELERİ ÖĞRENİP KARARR VERMESİ FARKLI BAKIŞ AÇISI SUNMASI AÇISINDAN İYİ. BOL BOL TV LERDE KÖPEK TECAVÜZ EDEN DEDE HABERLERİ EŞCİNSELLİK LGBT REKLAMI VE LGBT TAAFTARLARININ LGBT Yİ ÖVGÜLERİNİ DİNLEDİĞİ GİBİ BİRDE BU BAKIŞ AÇISI KİMBİLİR BELKİ DAHA DOĞRUDUR OKUR.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR