Yönetmenliğini Samet Çakırtaş'ın üstlendiği yerli yapım olan psikolojik ve gerilim türündeki ‘Saklambaç’ isimli film Çin’e misafir olacak. Saklambaç, 21 Temmuz'da Türkiye ile birlikte Çin'de de aynı zamanda izleyicilerle buluşacak.Blackwell Productions’un yapımcılığındaki film, Çin'de vizyona giren ilk Türk filmi olmasından dolayı Türk sineması için büyük bir önem taşımaktadır.

Filmin yapımcısı İsmail Karakuyu, çekim sırasında başladıkları yetkili yerlerin, film çekim çalışmalarının sona ermesini ile birlikte, tamamlanan filmin Çince altyazı ve Çince dublaj yapımı ile Çin’de film severlerle buluşacağının haberini verdi. Karakuyu, Çin'de yılda yalnızca 30 yabancı filmin sinemaya çıkmasına izin verdiğini ifade ederek, 2017 vizyon filmlerinin arasında bulunan bu 30 filmden birinin Türk yapımı olmasından ve bununda kendi filminin seçilmesinden dolayı gurur duyduğunu açıkladı.

Fransa, Belkçika, Almanya ve Azerbaycan’da da gösterime girmesi için gerekli yerlere başvuran filmin başrollerinde Yusuf Karakuyu, Buse Naz Çınar, Ali Akgöl gibi isimler yer almaktadır.Film, hafta sonu tatili için farklı bir plan yapmak isteyen üniversite öğrencilerinin, gitmek istedikleri köy yolunda araçlarının çamura saplanması sonucunda yardım istemek zorunda kalıp yakın çevredeki evlerden birine gitmesi ve burada karşılaştıkları enteresan olaylar sonucunda verdikleri hayat mücadelesini anlatmaktadır.