Başkent Ankara’da meydana gelen, Yağız Alan'ın Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde başına gelenleri anlattığı ‘Minik Kalplerin Gözünden 15 Temmuz’ isimli kısa filmi izleyenler tarafından çok beğenildi. Büyük ilgi gören kısa film çalışması 15 dile çevrildi.

15 Temmuz darbe girişiminin minikler üzerinde oluşturduğu etki, darbe girişimine tanık olan 13 yaşındaki Yağız Alan'ın yaşadıkları olaylar üzerinden ‘Minik Kalplerin Gözünden 15 Temmuz’ ismiyle kısa film olarak izleyicilerle buluşturuldu.

Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı FETÖ’cü teröristlere karşılık vermek için sokaklara inmelerini söylemesi ve milletin hain darbecilere karşı verdikleri mücadelenin, daha çocuk olan bir tanığın kendi gözlemlerinden yola çıkılarak anlatıldığı kısa film, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, Rusça, Arapça, Çince, Bulgarca, Boşnakça/Sırpça, Endonezce, Azerice, Kırgızca, Yunanca, İtalyanca, Almanca ve Kürtçenin Soranice dillerine çevrilerek dünya genelinde ilgi gördü. Yağız filmin son sahnelerinde, 15 Temmuz gazilerini ziyarette bulunuyor.

Diğer yandan ülke genelinde de birçok çalışmalar yapıldı. Gerek Şehitler Anıtı olsun, gerek Şehirler Parkı olsun her yerde şehitlerimiz ve o gece yaşananların unutulmaması için milletçe elimizden geleni yaptık.