90’lı yılların sonlarına doğru güzel bir aksiyon filmi olan Boondock Saints filmi ile tüm yeteneğini ortaya koyduğu yönetmen Troy Duffy başarılı örneklerine bir yenisini daha ekleyecek. Çeşitli çetelre karşı kendi adaletini kendisi sağlayan Boston’lı iki kardeşin maceraları (Sean Patrick Flanery ve Norman Reedus) kıza bir zaman sonra bir kült haline geldi.

Boondock Saints’i, 2009 yılında Boondock Saints II: All Saints Day izledi, ancak Duffy'nin o zamandan sonra başka yönetmelik çalışması da olmadı. Gündeme düşen haberlere göre Troy Duffy, sinema sektörüne geri dönüş yapmaya hazırlanıyor.

Yapım şirketi Oceanside Media'nın yaptığı açıklamalara bakarak Duffy, The Blood Spoon Council adlı yeni bir film yönetmeye hazırlanıyor. Oceanside Media, yapımcısı Scott Clayton tarafından kurulmuş Avustralyalı bir şirket ve en son La La Land direktörü Damien Chazelle tarafından hazırlanan The Claim'i satın almasıyla ünlenmiştir. Duffy’nin, senaryo yazarı Criss Lassiter ile birlikte yazdığı film, "yasadışı bir psikolojik gerilim filmi" olarak nitelendirildi. Burada, kanlı bir grup olan The Blood Spoon Kurulu, seri katilleri ülkenin her yerinde avlamaya başlıyor.